Większość z nas z pewnością kocha lody. Nie ma się zresztą czemu dziwić. Ten pyszny deser to nieodzowna część lata i wakacji. Kochają go zarówno dzieci, jak i dorośli, a dodatkowo jest świetnym sposobem na ochłodzenie się w upalny dzień. Lody możemy spożywać na patyku lub wafelku, ale także z pucharków na lody. W poniższym tekście przedstawimy propozycje podania deserów w pucharkach w różnym stylu. Jeżeli szukasz inspiracji kulinarnych, koniecznie zostań z nami. Zapraszamy do lektury!

Słodka klasyka

pucharek-do-lodow

Pucharki na lody sprawiają, że podane w nich desery nabierają wykwintności i elegancji. Jeżeli kochamy klasyczne połącznia powinniśmy wybrać wysokie i wąskie pucharki do lodów. Do środka, w zależności od naszych możliwości należy nałożyć 2 gałki lodów waniliowych lub śmietankowych oraz jedną gałkę lodów truskawkowych. Całość udekorować bitą śmietaną, sosem truskawkowym, świeżymi truskawkami, a także listkiem mięty. Taka propozycja z pewnością przyniesie nam wiele przyjemności.

Czekoladowa bomba

Do tej propozycji z pewnością przydadzą się nam szerokie pucharki do deserów na wysokiej nóżce. Do ich środka nakładamy 2 gałki naszych ulubionych lodów czekoladowych i tyle samo lodów śmietankowych lub straciatella. Całość ozdabiamy bitą śmietaną, a na jej czubku umieszczamy wisienkę. Polewamy kompozycję płynną czekoladą, dodajemy słodki wafelek i voila! Pyszny deser gotowy!

Malinowa rozpusta

W tym przypadku za doskonałe naczynie posłużą nam pucharki do deserów o rozłożystym kształcie i niskiej nóżce. Do środka należy nałożyć dwie gałki lodów malinowych, jedną truskawkową i jedną śmietankową. Całość szczodrze obsypać świeżymi malinami i borówkami amerykańskimi. Oczywiście, możemy dodać także inne owoce, w zależności od naszych upodobań. Całość przyprószyć listkami mięty. Ten leśny deser śmiało możemy podawać na przyjęciu