Wkłady filtrujące to element dostępny w ofercie niemalże każdego sklepu. Bardzo dużo się o nim mówi, zwłaszcza w ostatnim czasie kiedy sprawy ochrony środowiska i oszczędzania wody stały się tak ważne. Dostępne od ręki i tanie, cieszą się coraz większą popularnością. To właśnie od nich wiele osób rozpoczyna swoje przygody z filtracją wody.

Jak działają dzbanki z filtrem?

Dzbanki z filtrem (zobacz na sferis.pl) posiadają kilka części: pojemnik na wodę, filtr i pojemnik na czystą wodę, po filtracji. Dodatkowym urozmaiceniem jest wskaźnik, który pokazuje stopień zużycia wkładu filtrującego. Ich działanie jest bardzo łatwe: pokrywę należy zdjąć, a do środka wlać wodę. Przepływa następnie przez filtr, pozbywając się niemiłego smaku, zapachu i metalicznych substancji z rur doprowadzających wodę do mieszkania.

wklad-filtrujacy

Czas oczekiwania na taką wodę to kwestia dziesięciu minut. To bardzo mało, a pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy. Warto wyposażyć się w taki wkład filtrujący w swoim domu. Nie bez powodu takie wkłady cieszą się tak wielkim zainteresowaniem. Uzbrojenie się w cierpliwość w takim wypadku to podstawa, bowiem woda nie będzie tak szybko zdatna do picia i trochę zajmie napełnienie się drugiego pojemnika. Regularnie czyszczenie elementów to również ważna część, o której nie można zapominać.

Ciekawe rozwiązania

Rynek oferuje nowe i ciekawe rozwiązania jeśli chodzi o wkłady filtrujące. Jednym z nich jest wkład wzbogacający wodę w magnez. Taki wkład to pewność, że woda, jaką będzie się spożywało bogata będzie w cenne dla zdrowia minerały. Wkłady te są przyjazne dla środowiska i nawet jeśli są zużyte, można je wyrzucić.

Częstotliwość wymiany filtrów zależy od stopnia zabrudzenia wody. Może się okazać nawet, że nowy filtr będzie konieczny do zakupu już po dwóch tygodniach. Producenci pokusili się nawet o stwierdzenie, że taka woda jest lepsza od butelkowanej. Ograniczenie plastiku to kwestia, która jest decydująca przy wyborze takich wykładów. Dbanie o środowisko i zmniejszenie wydatków na wodę butelkowaną to jedne z wielu korzyści.