Każda pani domu dobrze wie, jakim skarbem są roboty kuchenne. Dzięki nim wszystkie czynności związane z przygotowywaniem posiłków są znacznie prostsze i szybsze do wykonania. Takie urządzenie oferuje wiele możliwości. Raczej nikomu nie uśmiecha się kupowanie całej masy najróżniejszych sprzętów, co wiąże się nie tylko z koniecznością wydania niemałej sumy pieniędzy, ale i poświęcenia niejednej szafki na pomieszczenie tego wszystkiego. Na szczęście są roboty kuchenne, które mogą obierać, siekać, rozdrabniać, miksować, wyrabiać ciasto czy też nawet podgrzewać jedzenie.

roboty kuchenne

Wybór robota kuchennego – jak moc i pojemność oraz jakie przystawki?

Na chwilę obecną do dyspozycji jest cała masa najróżniejszych robotów kuchennych. Jeden wydaje się być lepszy od drugiego, przez co trudno jest się zdecydować na konkretny model. Ważną kwestią jest także cena takiego urządzenia, która potrafi być naprawdę wysoka. Oczywiście wszystko zależy od jakości urządzenia, marki i parametrów technicznych. Istotne jest to, jaką moc ma robot kuchenny. Tańsze modele mają moc poniżej 700 W, co sprawdzi się w przypadku osób mało wymagających. Jeśli urządzenie ma być wykorzystywane do wyrabiania ciasta, to już będzie trzeba zainwestować w bardziej wydajny model, taki z mocą 700-1000 W. Bardzo dużą sprawnością wyróżniają się roboty kuchenne o mocy powyżej 1000 W, które są już w stanie zrobić niemalże wszystko szybko i sprawnie.

Uwagę należy zwrócić także na pojemność misy malaksera. Do przygotowania mniejszych posiłków wystarcza misa o pojemności poniżej trzech litrów. W przypadku wieloosobowej rodziny lepiej jest kupić robota kuchennego z misą o pojemności powyżej trzech litrów. Kolejną kwestią są przystawki. Do najpopularniejszych zalicza się kubek miksujący, zestaw tarcz do ścierania, cięcia i szatkowania. Przydatny jest także pojemnik służący do wyrabiania i zagniatania ciasta oraz maszynka do mielenia mięso czy orzechów. Robot kuchenny może mieć także przystawkę do sokowirówki, dzięki czemu będzie można w błyskawiczny sposób przygotować sobie świeży sok.