Indukcyjne płyty grzewcze należą bez wątpienia do czołówki, jeśli chodzi o zaawansowanie techniczne takiego urządzenia. Sprawia to, że cieszą się one naprawdę ogromną popularnością i stają się powoli najczęściej wybieranym modelem na rynku. Jakie są konkretnie zalety takich płyt, a także co bardzo ważne dla każdego użytkownika, jakie są ich wady i niedociągnięcia? Jak przedstawia się szczegółowa charakterystyka płyt indukcyjnych?

Zalety płyt indukcyjnych

Co konkretnie sprawia, że płyty grzewcze wykorzystujące do swojego działania technologie indukcyjności, są tak bardzo popularne? Jakie są ich zalety, które wpływają na tak duże zainteresowanie takimi modelami?
Zdecydowanie najważniejszą zaletą w przypadku takiego modelu płyty grzewczej jest jej niezwykła sprawność, sięgająca aż 95%. Dla laika liczby te mogą nie mieć większego znaczenia, lecz chodzi w tym wypadku o to, że energia nie jest tracona np. na promieniowanie z niej ciepła, lecz praktycznie w całości przekazywana jest na naczynie i użyta do pogrzania potrawy. Oznacza to po pierwsze bardzo szybkie gotowanie, a po drugie, bardzo tanie.


Inną wartą uwagi zaletą jest oczywiście bezpieczeństwo. Z racji tego, że nie ma tu żadnego ognia, ani tym bardziej ciepła, jest to płyta charakteryzująca się praktycznie zerowym ryzykiem wypadku w postaci np. pożaru. Co więcej, jest ona bardzo łatwa w utrzymaniu na niej czystości, ponieważ nie osadza się na niej zupełnie tłuszcz i inne zbrudzenie.

Wady płyt indukcyjnych

Niestety nawet tak doskonałe urządzenie, jak indukcyjne płyty grzewcze, mają pewne wady. O czym konkretnie mowa? Przede wszystkim o koszcie zakupu, ponieważ jest on często nawet dwa razy wyższy, niż w przypadku klasycznego modelu elektrycznego. Nie jest to jednak najważniejsza wada. Znacznie poważniejszą jest to, że do używania takiej płyt trzeba mieć specjalne naczynia wykonane ze stali ferromagnetycznej. W innym przypadku będzie ona zupełnie bezużyteczna. Jeśli więc nie posiada się takich naczyń, oznacza to konieczność wymiany wszystkich już posiadanych garnków i patelni, na takie właśnie modele działające z technologią indukcji.

Oferta sprzedażowa: płyty grzewcze sklep Sferis.pl.