Pomidor jest warzywem, które znajduje szerokie zastosowanie w niemal każdej kuchni na świecie. Spotkać go można w wielu cenionych potrawach albo jako dodatek w różnych postaciach. Przecier uzyskać można w bardzo prosty sposób używając przecieraka do pomidorów.

Przecierak do pomidorów – niezbędny gadżet w kuchni

Przecierak jest narzędziem kuchennym, dzięki któremu można szybko i sprawnie uzyskać swojski, zdrowy przecier pomidorowy. Urządzenia te najczęściej wyposażone są w sitka, które posiadają różnej wielkości oczka. Regulując je można uzyskać odpowiednią papkę, która będzie na tyle rozdrobniona, że nie będą wyczuwalne żadne kawałki z pomidorów.

Budowa przecieraka do pomidorów

Urządzenia te są zbudowane z tworzywa sztucznego z dodatkiem elementów stalowych. Najważniejszym elementem tego gadżetu są zamontowane w nim ostrza, które mają za zadanie rozdrabniać pomidory. Ostrza wyprodukowane są ze stali nierdzewnej, która zapewni mu długą pracę oraz trwałość. Aby zapewnić dobrą jakość przecierania należy zadbać o to, aby ostrza były regularnie ostrzone i czyszczone. 

Obsługa oraz uniwersalność urządzenia do przecierania pomidorów 

Gadżet ten można bez problemu bardzo łatwo rozmontować w celu wyczyszczenia go ze wszelkich pozostałości. Przecieraki do pomidorów można zastosować w kuchni, aby przygotować sosy do pesto, spaghetti oraz gulaszów. Ponadto, przecierając pomidory tym narzędziem można uzyskać przecier z którego można zrobić wiele smacznych oraz zdrowych zup.