Whisky jest takim trunkiem, który posiada wielu amatorów i nie ma w tym nic dziwnego! Bogactwo aromatów i wyjątkowe doznania przyciągają dużo osób, a sam smak sprawia, że inne alkohole nie cieszą już tak samo. Aby w pełni cieszyć się piciem whisky i sprawić prezent sobie lub komuś bliskiemu, warto zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria. Choć wydaje się, że do picia nie jest potrzebne nic więcej niż wygodna szklanka, to można się miło zaskoczyć. Co ciekawego może kupić każdy fan whisky? 

Z czego pić whisky? 

Wiele osób nie zwraca uwagi na to, z czego spożywa whisky, warto jednak zainwestować w odpowiednią szklankę. Naczynia przeznaczone do tego szlachetnego alkoholu pozwalają wydobyć jego wszystkie aromaty i cieszyć się nimi, zanim w ogóle się go napije.

Odpowiednią szklanką będzie taka, która jest szeroka na dole i zwęża się ku górze. To standardowe naczynie do whisky, jednak można rozejrzeć się także za wyjątkowymi kieliszkami, nie tylko wzmacnia doznania smakowe, ale i wygląda niezwykle elegancko. Są nim specjalne kieliszki, które mają długą nóżkę, a do tego posiadają pokrywkę. Takie naczynia pięknie eksponują trunek, a ich budowa sprawia, że aromat whisky nie ulatnia się tak szybko.

Nietypowe akcesoria do picia whisky

Akcesoria do whisky, ja te tutaj, to nie tylko piękne szklanki i kieliszki. Wiele osób lubi pić ten wyjątkowy alkohol odpowiednio schłodzony, jednak zwykłe kostki zrobione z lodu mogą rozcieńczać trunek. Aby tego uniknąć, warto postawić na kostki wykonane ze stali nierdzewnej. Takie kostki wystarczy odpowiednio schłodzić w zamrażarce, a potem można cieszyć się chłodnym whisky bez obawy, że alkohol stanie się rozwodniony i straci swój smak.

Na rynku można znaleźć także kostki kamienne, jednak te, które wykonane są ze stali, sprawdzają się lepiej. Choć obie wersje dobrze schłodzą trunek, to stal jest bardziej higieniczna i nie zmienia smaku whisky.