Pieprz ziołowy to doskonała alternatywa dla pieprzu tradycyjnego, nadaje się do wielu potraw, ale nie tylko dlatego warto go stosować. Warto zwrócić uwagę na jego właściwości zdrowotne.

Pieprz ziołowy na zdrowie

Pieprz ziołowy wspomaga działanie układu trawiennego, jego spożycie zaleca się osobom, które mają problemy z trawieniem, warto dodawać go do potraw ciężkostrawnych. Jest to specjalna odmiana pieprzu. Charakteryzuje go dość ostry zapach, intensywny smak, choć oczywiście daleko mu do ostrości pieprzu czarnego. Jest to doskonała alternatywa i dobre rozwiązanie dla osób, dla których pieprz czarny jest zwyczajnie za ostry. 

Do czego dodawać pieprz ziołowy?

Pieprz ziołowy można dodawać praktycznie do każdego dania. Dobrze będzie komponował się z kotletami mielonymi, potrawami z grzybów, grochówką, kapuśniakiem, można go zjeść z jajkami gotowanymi. Jest to przyprawa bardzo aromatyczna, która stopniowo uwalnia swój aromat. 

Warto stosować pieprz ziołowy od Planteon.pl, ponieważ jest lżejszy od standardowego pieprzu, jednocześnie daje bardzo dobry aromat i poprawia smak większości potraw. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają problemy trawienne i po zjedzeniu posiłków czują się ciężko. Jest to przyprawa niezwykle uniwersalna, która dobrze skomponuje się z większością dań. Oczywiście nie można zapominać o jego właściwościach prozdrowotnych – działa moczopędnie, przeciwzapalnie, pobudza pracę nadnerczy.