Na półkach sklepowych dostępne są zestawy talerzy Luminarc w wielu różnych wariantach, dzięki czemu praktycznie każdy znajdzie coś dla siebie. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla tych osób, które poszukują idealnego kompletu, ale nie wiedzą, na jakie modele postawić.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje talerzy Luminarc?

Przy obiedzie z rodziną przydać może się bulionówka, czyli dość głęboki talerz Luminarc. Jest to idealne naczynie do podawania rosołu albo flaków. Talerze tego typu kształtem przypominają miseczkę z dwoma uszkami, dzięki czemu można wypić zupę bez używania łyżki. Najlepiej wybrać zestawy, do których dołączone są podstawki. Największym zainteresowaniem cieszą się bulionówki o średnicy około 13 cm. Przydać mogą się także deserowe talerze Luminarc, które, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone są głównie do serwowania pysznych ciast. Jest to dobry wybór również dla osób, które lubią spotkać się ze znajomymi przy kawie. Największą popularnością cieszą się również talerze obiadowe, czyli długie płaskie talerze, które przeznaczone są oczywiście do serwowania dań obiadowych. Średnica talerzy tego typu wynosi około 25 cm.

Jakie talerze Luminarc mogą przydać się w domu?

Każdy dobry zestaw powinien zawierać talerze Luminarc do serwowania. Są to dość duże talerze, które służą do podawania wielu dań. W największych talerzach tego typu można zmieścić nawet całą kaczkę. Średnica talerzy do serwowania może wynieść nawet 32 cm. Talerz Luminarc, z tej strony internetowej do serwowania najczęściej można spotkać w restauracjach i różnego typu lokalach gastronomicznych. Godne polecenia są również głębokie talerze, które zaprojektowane są w taki sposób, aby można było potrawy nabierać łyżką.