Oryginalne foremki silikonowe są prawdziwym hitem w pieczeniu i pomimo dość wysokiej ceny, coraz więcej osób decyduje się na ich zakup. Po silikonowe foremki powinny w pierwszej kolejności sięgnąć te osoby, które bardzo często i dużo pieczą. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale silikonowe foremki są bardzo wytrzymałe, dlatego też inwestycja w nie bardzo szybko się zwróci.

Olbrzymia uniwersalność

silikonowe formy

Jedną z najważniejszych zalet foremek silikonowych jest oczywiście ich olbrzymia uniwersalność. Akcesoria tego typu doskonale nadają się nie tylko do pieczenia. Foremki silikonowe można wykorzystać również do podgrzewania różnorodnych dań w kuchence mikrofalowej albo do mrożenia deserów w lodówce lub zamrażarce. Olbrzymie zastosowanie wynika oczywiście z tego, że silikon może pochwalić się dużą odpornością na niskie i wysokie temperatury. Większość modeli doskonale radzi sobie przy temperaturze od –40oC do 230oC.

Dlaczego warto postawić na silikonowe foremki?

Dla wielu osób olbrzymią zaletą silikonowych foremek będzie to, że pieczenie nie wymaga smarowania tłuszczem. Nie trzeba również wykładać foremki specjalnym papierem do pieczenia, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo gotówki. Upieczone ciasto nie przywiera do foremki, dzięki czemu można je szybko wyjąć bez ryzyka uszkodzenia całej konstrukcji. Sporym atutem jest także bogactwo kształtów, dzięki czemu można tworzyć nawet bardzo skomplikowane wypieki, które są wręcz dziełami sztuki. Najbezpieczniejszym wyborem są oczywiście oryginalne foremki silikonowe od czołowych producentów.