Porządna zmywarka jest naprawdę przydatnym sprzętem, dlatego też warto rozważyć jej zakup. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się nieco więcej o nowoczesnych zmywarkach, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu.

W jaki sposób podgrzewana jest woda?

W starszych zmywarkach można było znaleźć zwykłe grzałki, które umieszczone były zazwyczaj w dolnej części urządzenia. Wadą takiego rozwiązania było to, że podczas zmywania to właśnie tam panuje najwyższa temperatura, dlatego też nie można było zostawiać w koszu dolnym dość delikatnego szkła. W dzisiejszych czasach producenci korzystają z bardziej zaawansowanych technologii. Zmywarki wyposażono w przepływowy ogrzewacz wody, który automatycznie podgrzewa wodę w chwili, gdy ta wpływa do komory. Dzięki takiej technologii możliwe jest nie tylko znaczne powiększenie komory zmywania, ale również zredukowanie kosztów zużycia energii. Sporą zaletą nowej technologii jest również to, że ciepło jest równomiernie rozprowadzane, dzięki czemu delikatne naczynia także mogą znajdować się w dolnym koszu.

zmywarka

Jaka liczba komór jest odpowiednia?

Przy wyborze nowej zmywarki warto zwrócić uwagę także na to, ile komór oferuje dany sprzęt. W dzisiejszych czasach najczęściej spotykane są oczywiście zmywarki szufladowe, w których do naczynia umieszcza się w specjalnych koszykach. Urządzenia tego typu zamiast pojedynczej komory wyposażone są w 2-4 szuflady. Największą zaletą tej technologii jest to, że naczynia można myć tylko w jednej szufladzie.

Jaka pojemność i wielkość zmywarki?

Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej zmywarki kompaktowe i standardowe, które cieszą się największym zainteresowaniem. Zmywarka kompaktowa do złudzenia przypomina popularne mikrofalówki. Wysokość urządzeń tego typu waha się od 40 do 50cm. Do dyspozycji są oczywiści wolnostojące zmywarki i modele do zabudowy. Standardowa zmywarka ma wysokość około 80cm. Praktycznie wszystkie urządzenia maja regulowaną wysokość nóżek, dzięki czemu można idealnie dopasować nowy sprzęt do blatu kuchennego.
Oferty i ceny zmywarek sprawdzisz na https://www.sferis.pl/zmywarki-1923.