Wybieranie nowego telewizora nigdy nie należało do łatwego zadania. Zawsze liczba dostępnych modeli, a także niewielkie pomiędzy nimi różnice powodowały, że wybranie tego konkretnego, który miałby stanąć w salonie w domu, przysparzało wielu osobom ogromnych kłopotów. Obecnie problem ten jest jeszcze większy, ponieważ różnice pomiędzy telewizorami się zacierają. Na co zatem powinno się zawracać uwagę podczas wybierania nowego telewizora?

Wybór matrycy telewizora

Przeciętny konsument, gdy myśli o matrycy telewizora ma przed sobą kwestie jej przekątnej. Uważa on, że jego wybór ogranicza się do tego, czy wybrać telewizor Samsung 65″ LED, czy też może rozmiar mniejszy. Oczywiście rozmiar matrycy jest ważny, jednak zdecydowanie ważniejszą sprawą jest to, jakiego typu będzie to matryca. Czy tak jak sobie wybrał, będzie to matryca z podświetleniem LED, a może nowoczesny model OLED?

Rodzaj matrycy w telewizorze wpływa nie tylko oczywiście na jego cenę, lecz także na jakość wyświetlanego obrazu. Oczywiście najlepsza będzie na wersji OLED, czyli najdroższy telewizor na rynku, lecz tym tańszym również często dużo nie brakuje.

Dodatkowe możliwości

Telewizor w obecnych czasach to nie tylko zwykły ekran, lecz w gruncie rzeczy duży komputer. Dzięki temu oprócz tego, że jest on w stanie wyświetlać telewizje, daje możliwość realizowania o wiele bardziej zaawansowanych zadań. Z tego powodu warto mieć na uwadze, jakie możliwości posiadać będzie kupowany model telewizora. Warto by było, aby miał możliwość, chociażby odtwarzania materiałów wideo z tzw. chmury, czy też, aby możliwe było podłączenie do niego zewnętrznego dysku, na którym mógłby nagrywać materiały wideo.

Nie da się ukryć, że ogromne wrażenie na użytkownikach robi funkcja Ambilight. Jest to wyświetlanie światła za telewizorem przy użyciu kolorowych diod Led. Kolor ten zmienia się w zależności od tego, jaki dominujący kolor znajduje się na ekranie telewizora. Dzięki temu nie tylko zyskuje się na efektowności, lecz także na bezpieczeństwie oglądania telewizji, ponieważ takie podświetlenie wykazuje mniejsze męczenie wzorku.