Kuchnia w naszym mieszkaniu powinna być umeblowana nie tylko estetycznie, ale przede wszystkim praktycznie. Warto zadbać, by znalazły się w niej urządzenia, które usprawniają pracę. Jak wybrać krajalnicę, która będzie funkcjonalna?

Jak działa krajalnica?

Szatkownice są znane już od dawna. Często zastępują noże nie tylko przy krojeniu pieczywa, ale również serów, wędlin czy warzyw i owoców. Dlaczego warto mieć je w kuchni?

Ukrojenie równych plastrów wędliny często nie jest łatwe. Szczególnie, gdy mamy już jej końcówkę. Dokładnie tak samo jest z chlebem. Krajalnica, którą możesz wybrać w sklepie Gastroplus ułatwia to zadanie. Plastry są identycznej grubości.

Warto również pamiętać, że krojenie takim sprzętem jest nie tylko estetyczne, ale również szybsze. W krótkim czasie można pokroić większe ilości wędlin czy pieczywa. Sprawdza się to przede wszystkim w lokalach gastronomicznych, gdzie goście nie lubią długo czekać na swoje zamówienie.

Zaletą krajalnicy jest możliwość ustawienia takiej szerokości krojenia, jaka w danej chwili będzie dla nas najlepsza.

O czym nie można zapomnieć?

Urządzenie do krojenia musi być przede wszystkim bezpieczne. Konieczna jest osłona na ostrze. Ważne jest również umieszczenie włącznika. Musi być ono tak zaplanowane, by nie było możliwości przypadkowego włączenia.

Wybierając szatkownicę, warto również zwrócić uwagę na nóżki. Powinny mieć antypoślizgowe nakładki.

Szatkownica musi być praktyczna. Jednym z ważniejszych elementów jest jej czyszczenie. Zdejmowane ostrze ułatwi szybkie i dokładne umycie maszyny. Dzięki temu w żadnym zakamarku nie pozostaną zabrudzenia, które z czasem mogą przerodzić się w pleśń.

Urządzenie do krojenia przyda się nie tylko w lokalu gastronomicznym, ale również w naszej domowej kuchni. Trzeba jedynie dobrze się zastanowić jak wybrać sprzęt, który będzie odpowiadał naszym wymaganiom.