Kawiarka znana jest od wielu wieków. To urządzenie jest więc bardzo stare, powstało ono we Włoszech w 1933 roku. Z roku na rok staje się coraz bardziej popularne, ponieważ ludzie zauważyli, że kawa przygotowana w tym urządzeniu smakuje inaczej – o wiele lepiej.

Plusy przygotowywania kawy w kawiarce

kawiarka moka express

Coraz częściej kawiarkę wykonuje się ze stali. Kiedyś używano do jej wykonania przede wszystkim aluminium. Kawiarki mogą się od siebie różnić, na przykład pojemnością jaką pomieszczą. Tradycyjny rozmiar to 150 mililitrów. W takiej pojemności z całą pewnością przygotujemy od dwóch do trzech filiżanek pysznej kawy. Oprócz tego na rynku znaleźć można kawiarki, które będą się również różnić kolorem lub kształtem. Miłośnicy kawy są zachwyceni smakiem kawy przygotowanej właśnie w tym rewelacyjnym urządzeniu. Kawiarka może okazać się również świetnym pomysłem na prezent dla osoby, która uwielbia pić kawę o poranku.

Przygotowanie kawy w kawiarce

Przygotowanie kawy w tym urządzeniu jest niesamowicie proste. Na początku trzeba odkręcić dolną część urządzenia i nalać tam wody – może to być woda mineralna lub woda z kranu. Następnie do sitka wsypujemy kawę i zakręcamy urządzenie. Urządzenie stawiamy na najmniejszym palniku, tak aby kawiarka nie spaliła się. Przygotowaną kawę należy wlać do filiżanki. Chwila spędzona z filiżanką kawy potrafi niesamowicie odprężyć. Napój przyrządzony w ten sposób będzie smakował o wiele lepiej. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na oczyszczenie sitka. Urządzenie to jest niesamowicie proste w czyszczeniu, co potwierdza wiele osób. Taka kawa będzie smakowała jak z najlepszej włoskiej restauracji. Wystarczy kilka chwil, aby cieszyć się pyszną kawą przyrządzoną z kawiarki.

Kawiarki coraz częściej spotkać można na rynku w sklepach z gospodarstwem domowym. Urządzenie to z roku na rok jest coraz bardziej popularne. Kawa przyrządzona w tym sprzęcie naprawdę smakuje zupełnie inaczej – o wiele lepiej. Warto zainwestować w taką kawiarkę, jeżeli jest się miłośnikiem kawy – zapoznaj się z ofertą Sferis: https://www.sferis.pl/kawiarki-4190