Jeżeli chodzi o kiełbaski, to są chyba tylko trzy najpopularniejsze w Polsce sposoby jej podawania. Ugotowana w wodzie na śniadanko, z grilla i ze stacji paliw. Ta ostatnia zazwyczaj kojarzy się z krótkim postojem na tankowanie. Szybka przekąska z odpowiednim sosem obrosłą już legendą nad Wisłą. Zwolenników kiełbasy w bułce jest tak wiele, że niektóre sieci sklepów również wprowadziły ją do oferty. Tylko co robić, kiedy ochota na hot doga złapie w domu? Nic prostszego. Wystarczy kupić urządzenie do hot dogów!

Każdy sobie bułkę skrobie

urządzenie do hot dogów

Na rynku pojawiły się ostatnio urządzenia do domowego wyrobu hot dogów. Asortyment modeli jest całkiem spory, można więc wybierać do woli. Maszyna do hot dogów będzie należeć do jednego z trzech rodzajów urządzeń:

  • maszyny rolkowej
  • maszyny do grillowania kiełbasek
  • maszynki do hot dogów z bolcem

Pierwsza kategoria to nic innego jak zminiaturyzowana wersja sprzętu znanego ze stacji paliw. Mała, poręczna i prosta w obsłudze. Drugi rodzaj to procesor pozwalający przygotować jedynie kiełbaski, czasami w dużej liczbie. Niestety, nici z chrupiącej bułeczki przy jej zakupie. Ostatnia to malutkie urządzenie pozwalające na podgrzanie bułki przy pomocy specjalnego bolca. Ta ciekawa opcja dostępna jest również jako oddzielna maszynka, niemniej 2w1 to zawsze lepiej. Tym bardziej że niejedna maszynka do hot dogów potrafi również robić jajka. Czyżby pomysł na amerykański lunch?

Maszyna do hot dogów – kwestia ceny

Budżet domowy raczej nie ucierpi po zakupie takiego gadżetu. Większość oferowanych na rynku modeli nie jest szczególnie droga. Kwestią pozostaje raczej wykonanie, chociaż i to trzyma pewną normę. Na użytek domowy w zupełności wystarczy każda dostępna na rynku maszynka tego typu. Pozostaje jedynie dobrać sobie odpowiedni sos do wymarzonej kiełbaski!