Oglądając lodówki spotykamy się z informacją, że niektóre z nich posiadają dwa agregaty. Jakie to ma znaczenie? Czy odbija się to na sposobie użytkowania lodówki?

Co to jest agregat?

Mówiąc po ludzku, agregat jest sercem lodówki. Urządzenie to sprawia, że czynnik chłodniczy krąży po urządzeniu, zostaje dostarczony do komórki chłodziarki i pozwala utrzymać świeżość przechowywanych produktów. To właśnie ten podzespół rozprowadza chłodziwo, które schładza wnętrze urządzenia.

Na czym polega praca lodówki z dwoma agregatami?

Klasycznym rozwiązaniem jest użycie jednego agregata do obsługi komory chłodniczej, a drugiego do chłodzenia zamrażarki. W zależności od parametrów sprzętu oba urządzenia mogą mieć różną wydajność. Każdy z agregatów może mieć oddzielny regulator temperatury i będzie mógł być wyłączany niezależnie na dowolny okres.

Zalety lodówki z dwoma agregatami

lodówka lg

Podstawową zaletą jest możliwość wyłączenia jednego z agregatów na dowolny okres. Sprawdza ie to przy dłuższych wyjazdach takich jak urlop. Ograniczamy wtedy zużycie prądu.

Wiele osób zastanawia się, czy dwa agregaty powodują podwójny hałas. Nie. Nie działa to w ten sposób. Głośność sumaryczna nie jest głośnością dwóch urządzeń. Dwa agregaty o głośności do 40 dB, nie wytworzą hałasu większego niż 60 dB, jeśli pracują równocześnie. Za powstawanie hałasu, w większym stopniu odpowiedzialny jest system no frost. System ten działa tak samo, jak klimatyzacja w samochodzie, a to powoduje wzrost głośności.

Lodówka, która posiada dwa agregaty dużo szybciej jest w stanie schłodzić lub zamrozić produkty znajdujące się w lodówce.

Przy optymalnym wykorzystaniu przestrzeni mamy większe możliwości kontroli zużycia energii.

Wady lodówki z dwoma agregatami

Tu w pierwszej kolejności trzeba wymienić cenę. Jest ona znacząco wyższa niż lodówek z jednym agregatem. Do tego mają większą energochłonność, szczególnie przy niewłaściwej konfiguracji lub nieprawidłowym wykorzystaniu przestrzeni.

Lodówki z dwoma agregatami przeznaczone do zabudowy muszą mieć zapewnioną jeszcze lepsza wentylację niż lodówki z jednym agregatem. Sprawdź ofertę i ceny obu typu lodówek ze sklepu Sferis.