Pyszne naleśniki cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród dzieci, ale również wśród osób dorosłych. Przygotowanie słodkich naleśników nie jest niestety tak prostym zadaniem, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Dzięki specjalnemu urządzeniu pieczenie może trwać kilka minut. Mowa tutaj oczywiście o profesjonalnej naleśnikarce, która powinna znaleźć się w każdej kuchni.

Co warto wiedzieć?

Naleśnikarka najprościej rzecz mówiąc to specjalne urządzenie kuchenne, dzięki któremu nawet osoby początkujące mogą przygotować pyszne naleśniki. Na półkach sklepowych dostępnych jest bardzo wiele modeli do wyboru, dlatego też z wybraniem porządnego sprzętu może być duży problem. Producenci oferują nie tylko naleśnikarki domowe, ale również profesjonalne urządzenia dla lokali gastronomicznych.

Na co zwrócić uwagę?

Dobra naleśnikarka powinna posiadać specjalną powłokę antyadhezyjną, dzięki której naleśniki nie będą przywierać do podłoża. Wybierając nowy sprzęt kuchenny warto zwrócić uwagę również na to, aby był on dość łatwy w utrzymaniu czystości. Wspomniana wcześniej powłoka zabezpieczająca znacząco ułatwia czyszczenie naleśnikarki, dzięki czemu zawsze będzie ona w idealnym stanie. W dzisiejszych czasach zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się elektryczne naleśnikarki, które umożliwiają na raz przygotowanie jednego naleśnika. Jeżeli chodzi o naleśnikarki gastronomiczne, to umożliwiają one z kolei przygotowanie większej ilości naleśników w tym samym czasie.

Jaka moc urządzenia?

Aby wybrać wysokiej jakości sprzęt, który nie zawiedzie w najmniej spodziewanym momencie należy zwrócić uwagę na moc urządzenia. Producenci oferują naleśnikarki o mocy od 1000 do 1500 W. Jak łatwo się domyślić im większa moc, tym oczywiście na zdecydowanie większą wydajność można liczyć. Urządzenia o większej mocy niestety kosztują zdecydowanie więcej. Osoby, które rzadko robią naleśniki, mogą postawić na urządzenia o mniejszej mocy. Wielu producentów oferuje mini naleśnikarki o mocy 750 W.

Jaka powłoka?

Kolejnym elementem na który należy zwrócić uwagę jest oczywiście powłoka. Materiał płyty naleśnikarki jak łatwo się domyślić może być wykonany z wielu różnych materiałów. Największym zainteresowaniem cieszy się obecnie lite żeliwo, stal węglowa rektyfikowana i żeliwo emaliowane. Każdy z wymienionych materiałów ma swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu. Najbardziej praktyczna w użyciu jest naleśnikarka z płytką nieprzywieralną.