Różnego rodzaju zestawy herbat, które zbierane i łączone są osobiście przez pracowników profesjonalnych herbaciarni, cieszą się ostatnimi czasy coraz większą popularnością. Powoduje to nie tylko o wiele lepszy smak niż herbaty produkowanej i pakowanej szczelnie przemysłowo, ale też o wiele więcej aspektów pro zdrowotnych. Powstaje jedno tylko pytanie, czym się kierować wybierając konkretnie takie właśnie zestawy herbat?

Na co zwracać uwagę projektując swoją herbatę?

Oczywiście nie trzeba mieć specjalnej wiedzy i doświadczenia w tym, jak się pracuje z herbatą, ponieważ choć jest to zadanie wymagające pewnej wiedzy, da się ją zdobyć w ciągu zaledwie kilkunastu minut.
Podstawowym zagadnieniem podczas tego, gdy kompletuje się zestaw herbat, jest zdecydowanie, czy chce się posiadać herbaty aromatyzowane, czyli z dodatkami owoców lub kwiatów, czy też zwykłe klasyczne herbaty. Ma to oczywiście wpływ na to, jaki będzie aromat i smak danej herbaty, lecz także jej właściwości zdrowotne. Z całą pewnością lepsze doznania smakowe otrzymuje się w przypadku herbat aromatyzowanych, lecz zdrowsza jest herbata klasyczna.

Kraj pochodzenia

Drugim bardzo ważnym czynnikiem podczas kompletowania herbat, jest ich kraj pochodzenia. Nie da się ukryć, że najlepsze herbaty pochodzą z Chin, gdzie jako w pierwszym kraju na świecie zaczęto pić ten napój. Oczywiście cena dobrej herbaty z tego kraju jest dosyć wysoka, lecz warto nieco więcej zapłacić za produkt najlepszej jakości.