Dzieci i dorośli uwielbiają parówki. Parówki to przecież absolutnie klasyczne danie śniadaniowe, które tak pysznie smakuje z musztardą i keczupem. Jak inaczej coś nie serwować parówki na śniadanie? Poniżej kilka doskonałych pomysłów na to, w jaki sposób urozmaicić menu z parówkami w roli głównej.

Parówki dla dzieci na śniadanie w formie wytrawnych muffinów


Muffinki, czyli pyszne biszkoptowe babeczki to z pewnością jedna z ulubionych pyszności każdego dziecka. Warto przygotować ich wytrawną wersję na śniadanie. Takie muffinki z powodzeniem można zabrać jako drugie śniadanie do szkoły, jako przekąskę na piknik, albo po prostu zjeść na kolację. Muffiny wytrawne można przygotować z podsmażonymi parówkami oraz pieczarkami i cebulką. Takie muffinki są szalenie proste i można upiec je w dosłownie pół godziny. Do podstawowego ciasta trzeba tylko dodać podsmażone parówki oraz podsmażone pieczarki pokrojone w plasterki. Z pewnością bardzo wiele dzieci sięgnie z przyjemnością po taką wersję parówek na śniadanie.

Parówki podsmażane z sosem tatarskim


Parówki na śniadanie na ciepło (np. takie https://tarczynski.pl/kategoria/parowki) wcale nie muszą być z wody. Równie dobrze parówki można podsmażyć na odrobinie tłuszczu, a następnie podać je na przykład z sosem tatarskim. Można też zrobić sobie domowego hot-doga z parówką. Kiełbaska w takim wydaniu na pewno będzie smakowała wszystkim dzieciom, bo w końcu większość z nich jest prawdziwymi miłośnikami fast foodów. Oczywiście tak serwować parówki dla dzieci na śniadanie można tylko kilka razy w miesiącu. Jednym słowem nie należy przesadzać ze smażonymi parówkami, ale od czasu do czasu można tak urozmaicić śniadanie.

Omlet w parówce


Ostatni pomysł na urozmaicone śniadanie z parówką to zrobienie pysznego omletu w parówce. Parówka wystarczy przeciąć na pół i spinając jej końce za pomocą wykałaczek, po prostu podsmażyć na patelni. Można uformować kształt serca albo na przykład kwadratu. Do środka wystarczy wlać roztrzepane jajko przyprawione solą. W ten sposób wyczaruje się pyszny omlet dla dzieci.