Z każdym nawet najdrobniejszym przedmiotem kuchennym trzeba obchodzić się umiejętnie. Inaczej nawet najbardziej chwytliwy gadżet rozsypie się w drobny mak i pozostanie po nim jedynie wspomnienie. Wskazówka ta dotyczy także do nalewek karafki. Ona również powinna być dopieszczona, tylko wtedy będzie służyć nam przez długie lata.

Jak powinno się dbać o karafki do nalewek?

Po pierwsze nie należy nimi zbyt mocno potrząsać ani stukać nimi energicznie o kieliszek. Takie działanie mogłoby naruszyć strukturę szkła. Po drugie należy dbać, by nie ulegały one upadkom ani strąceniom. Kontakt z podłogą oznacza zazwyczaj uszkodzenie pojemnika. Po trzecie powinno się ją myć jedynie w letniej wodzie. Nie wskazane jest również nalewanie do środka płynu do naczyń. Detergent mógłby osiąść na jej brzegach, a potem przeniknąć do konsystencji alkoholu. Trzeba również uważać, by nie narażać jej na zbytnie nasłonecznienie. Zbyt wysoka temperatura jest dla niej bardzo niekorzystna.

Gdzie można zamówić karafkę do nalewek?

Tego typu asortyment sprzedaje się zazwyczaj w sklepach z alkoholami wysokogatunkowymi. Czasem można nabyć karafkę w restauracji bądź pubie, zwłaszcza gdy właściciel kończy z prowadzeniem tego typu lokalu. Karafki do nalewek można także zakupić na sprawdzonych serwisach aukcyjnych po całkiem przystępnych cenach. Pewnym udogodnieniem jest też to, że można je dostać drogą wysyłkową. Oczywiście są one odpowiednio zapakowane i zabezpieczone.