Maszynka do mięsa to świetne narzędzie do robienia własnych mielonych mięs w domu. Niezależnie od tego, czy robisz burgery, kiełbasę, czy cokolwiek innego, jest to łatwy sposób na zaoszczędzenie pieniędzy i uzyskanie produktów lepszej jakości. Jeśli jednak zamierzasz regularnie używać maszynki do mięsa, ważne jest, abyś utrzymywał ją w czystości! Oto kilka wskazówek, jak czyścić maszynkę do mięsa.

Z czego składa się maszynka do mięsa?

Maszynka do mięsa składa się z trzech różnych części: Ostrza tnącego, płyty matrycy i popychacza żywności. Noże do maszynki do mięsa tną mięso, lub inne wrzucone potrawy na mniejsze części. Płytka matrycy określa, jak duże kawałki są krojone. Popychacz żywności pomaga wepchnąć mięso na ostrze tnące. Po zakończeniu użytkowania maszynki do mięsa ważne jest, aby dokładnie wyczyścić wszystkie jej części. Zmycie wszystkich elementów może być trudne, zwłaszcza jeśli są one małe i trudno dostępne.

Rozkęcenie maszynki

Musisz rozebrać swój młynek do mięsa, wyczyścić wszystkie części, a następnie ponownie złożyć. Pierwszym krokiem jest zdjęcie płyty mielącej z korpusu maszynki. Można to zrobić przekręcając ją w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Następnie należy odkręcić zabezpieczenie sitka i ostrzy. Noże do maszynki do mięsa należy wyjąć delikatnie, abu się nie skaleczyć.

Mycie maszynki

noże do maszynki do mięsa

Pod ciepłą wodą umyj sitko pod dużym strumieniem, aby usunąć resztki mięsa zalegające w oczkach. Możesz użyć do tego również wykałaczki, jeśli nie wypadną same. Ostrza umyj pod wodą gąbką z płynem lub mydłem.

Usuń również wszelkie pozostałości mięsa, chrząstek w maszynce i również umyj tą część wodą z płynem do naczyń. Na końcu umyj popychacz do mięsa, jeżeli był używany.

Jeśli maszynka ma dużo zakamarków, możesz namoczyć poszczególne części w wodzie z mydłem przez 15-20 minut. Trudno dostępne zakamarki maszynki można umyć za pomocą małej szczoteczki do zębów.

Podsumowanie

Najlepszym sposobem na wyczyszczenie maszynki do mięsa jest rozebranie jej na części i umycie poszczególnych elementów. Najlepszym sposobem na umycie maszynki do mięsa jest jej rozebranie i umycie poszczególnych części. Należy również oczyścić ostrza z krwi, tłuszczu i innych substancji, które mogły się zgromadzić podczas użytkowania.