Ilex Guayusa najprościej rzecz mówiąc to nic innego jak popularny ostrokrzew gujański. Identycznie jak yerba mate roślina ta wykazuje bardzo silne właściwości pobudzające.

Ilex Guayusa – kompendium wiedzy

Ilex Guayusa od wielu lat wykorzystuje się nie tylko w celach pobudzających, ale również leczniczych. Z wysuszonych liści Ilex Guayusa przygotowuje się napary, które charakteryzują się lekkim, czystym i delikatnym smakiem słodyczy. W chwili obecnej jest to najlepsza alternatywa dla kawy, która niestety nie zawsze może pochwalić się zdrowotnymi właściwościami.

Szerokie i różnorodne zastosowanie

Guayusa jak wspomniano powyżej stosowana jest przede wszystkim w postaci naparu. Ilex Guayusa jest idealnym wyborem dla uczniów i studentów, którzy muszą przygotować się do ważnego egzaminu. Po ten niesamowity trunek bardzo często sięgają również kierowcy i osoby, które pracują na nocną zmianę. Guayusa nie tylko niweluje zmęczenie, ale także ogranicza stres i pozwala się lepiej skoncentrować. Osoby, które są często zestresowane i mają złe samopoczucie powinny jak najszybciej skorzystać z dobrodziejstwa tego niesamowitego naparu. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że napar Ilex Guayusa wykorzystywany jest również w celu detoksykacji organizmu. Osoby po ostrej kuracji lekowej albo po zatruciu alkoholu, powinny jak najszybciej postawić na napar. Guayusa przypadnie do gustu również tym osobom, które chcą poprawić trawienie.