Lato trwa na dobre. Tym samym coraz więcej z nas (zarówno kobiet i mężczyzn) postanawia wziąć się za siebie. Chcemy zacząć zdrowiej się odżywiać, stracić zbędne kilogramy, wysmuklić sylwetkę a nawet wyrzeźbić swoje ciało. Jak tego dokonać? Poniżej kilka naszych wskazówek. Zapraszam poniżej. 

1. Zdrowa, pełnowartościowa dieta

Zarówno prasa, telewizja, jak i internet kilka razy dziennie pokazują nam jak przyrządzić fit dania, gdzie kupić fit produkty oraz co jeść, by szybko schudnąć. Mówi się, iż dieta to około 80% sukcesu. By jedna schudnąć zdrowo – nie należy się głodzić. Trzeba jeść, tylko zdrowo. Co konkretnie? Wiosną i latem mamy większy wybór owoców i warzyw – dlatego warto korzystać z produktów sezonowych, które są bogate w witaminy oraz przyczyniają się do utraty zbędnych kalorii. Warto zamienić białe pieczywo oraz biały ryż i makarony na te pełnoziarniste. Dodatkowo, wprowadźmy do naszej diety zdrowe przekąski w postaci słonecznika, suszonych owoców cz koktajle. Szybko zobaczymy zmiany w naszym ciele. 

2. Gurmar a odchudzanie

Wiele osób chcących utraty zbędnych kilogramów stawia w tym okresie na roślinę jaką jest gurmar (https://planteon.pl/zielarnia/ziola-na-odchudzanie/gurmar). To ona bowiem w bardzo prosty i szybki sposób przyczynia się do regulowania pracy metabolizmu oraz spalania tkanki tłuszczowej. Dodatkowo, wypicie naparu z jej udziałem na czczo sprawia, iż nie odczuwamy uczucia głodu a ona wspomaga dobroczynną florę jelitową. Warto o niej pamiętać podczas odchudzania. Poza tym gurmar jest rośliną, którą można znaleźć w prawie każdym sklepie zielarskim. Należy jednak wybierać te sklepy, w których są tylko i wyłącznie naturalne i sprawdzone produkty.