Obieraczka do ziemniaków oszczędza czas i energię, kobiety mają nadal piękny manicure, a ich palce nie bolą od ręcznego obierania. Domowa elektryczna obieraczka do ziemniaków może obrać dwa kilogramy ziemniaków za jednym razem. Jest prosty w obsłudze – wkładamy ziemniaki, dodajemy odrobinę wody i naciskamy przycisk on/off.

Do ważnych cech przemysłowych elektrycznych obieraczek należą:

obieraczka do ziemniaków
  • Czas przetwarzania (czas trwania jednego cyklu): w ciągu 1-3 minut, w zależności od jednorazowego wsadu.
  • Szybki dostęp do wszystkich elementów urządzenia – ułatwia to czyszczenie i konserwację.
  • Moc jednostki wynosi od 0,37 kW do 1,1 kW.
  • Automatyczna wysyłka obranych ziemniaków do specjalnego pojemnika.
  • Automatyczne obieranie łusek – nie wszystkie modele oferują tę opcję, więc ten niuans należy wyjaśnić przed zakupem.

Elektryczna obieraczka do ziemniaków i kwestia bezpieczeństwa

Obieraczki do ziemniaków posiadają również system bezpieczeństwa, dzięki któremu dzieci nie mogą samodzielnie używać obieraczki. Będą miały problem z zamknięciem pokrywki, jeśli nie będą mogły dostać się do rowków – obieraczka do ziemniaków nie zadziała. Dzięki temu Twoje palce są zawsze bezpieczne w każdym przypadku.

Zasada działania elektrycznej obieraczki do ziemniaków polega na obracaniu bębna wokół osi noży (metalowej tarczy), które obierają skórkę ziemniaka jak papier ścierny tak, że praktycznie nie pozostają żadne resztki, a jedynie spływa brudna woda i zmiażdżone łupiny. Proces ten pozwala zaoszczędzić wiele ziemniaków, zamiast wyrzucać część produktów wraz ze skórką.

Później wystarczy tylko wypłukać bęben pod kranem. Wskazówka, kupuj mniejsze ziemniaki, są tańsze i szybciej się je obiera. W ten sposób zaoszczędzisz pieniądze i czas. W naszej praktyce próbowaliśmy obierać jabłka, marchewki i buraki. Urządzenie doskonale czyści jabłka, ale marchew i buraki trzeba obierać ręcznie.