Dobrej jakości AGD w domu przydaje się praktycznie każdemu. Pozwala szybciej przyrządzić kawę czy przygotować posiłki, dzięki czemu można oszczędzić czas, działać bardziej wygodnie. Poniżej kilka podpowiedzi dotyczących wyboru dobrego ekspresu do kawy do swojego domu. To teraz jeden z bardziej popularnych sprzętów AGD.

Dobry ekspres ciśnieniowy do kawy

Dobry ekspres do kawy to zawsze świetna inwestycja w wyposażenie domu. Szczególnie miłośnicy kawy będą zadowoleni z jego zakupu. Żadna kawa nie smakuje tak dobrze, jak ta właśnie z ekspresu. Im ma on większą moc, tym napar jest bardziej aromatyczny. Dobrze zatem sprawić sobie naprawdę dobrej jakości ekspres, a następnie cieszyć się codziennie filiżanką aromatycznej i mocnej kawy. Ekspres pozwoli przygotować kawę tak naprawdę w kilku różnych wydaniach. Będzie można zatem zrobić sobie espresso, caffe latte czy cappuccino. Pysznych pomysłów na smaczną kawę jest jeszcze więcej, dzięki ekspresowi uda się je wszystkie zrealizować. Dobry ekspres ciśnieniowy do kawy wyciągnie aromat nawet z ziaren słabej jakości. To zatem naprawdę skuteczny sposób zaparzania kawy, dzięki któremu napar ma wyjątkowy aromat i smak.

Ekspres do kawy

Ekspres na kapsułki

Inny rodzaj ekspresów do kawy to ekspres kapsułkowy. Takie ekspresy często mają fantastyczny design i świetnie prezentują się w kuchni, ale najważniejsze jest tak naprawdę to, że pozwalają na przygotowanie naprawdę pysznej kawy. Kapsułkowy ekspres do kawy daje możliwość zrobienia kawy smakowej, wszystko zależy bowiem od użytych kapsułek. Kawa jest naprawdę wyśmienita i smakuje jak z kawiarni, zatem przypadnie do gustu osobom lubiącym słodkie aromatyczne napary. Taki ekspres na kapsułki ma jednak jedną słabą stronę – nie uda się w nim przygotować kawę po prostu ze zmielonych ziaren. Zawsze trzeba mieć zatem w domu zapas kapsułek. Cena kapsułek maleje, jednak wciąż często za kilkanaście sztuk trzeba zapłacić nawet kilkadziesiąt zł. Warto wziąć zatem również ten czynnik pod uwagę, kiedy podejmuje się decyzję o zakupie ekspresu.