Picie filiżanki herbaty każdego dnia może pomóc zachować zdrowie i szczęście. Herbata jest złożonym napojem o różnych smakach i odmianach ze względu na zróżnicowane regiony uprawy i metody produkcji. Istnieją tysiące różnych rodzajów herbat, od klasycznych prawdziwych herbat po niekończące się odmiany ziołowe i smakowe.
Istnieje różnica pomiędzy prawdziwymi herbatami i herbatami ziołowymi. 

Większość osób nie wie, że herbaty ziołowe w rzeczywistości nie są prawdziwymi herbatami, a naparami. Są one wykonane z namoczonych przypraw, ziół i korzeni zanurzonych w gorącej wodzie. Składniki te można również łączyć z prawdziwymi herbatami, wtedy znane są one jako herbaty aromatyzowane. Każdy dobry sklep z herbatami (https://www.krainaherbaty.pl) zapewnia dostęp do niezliczonej ilości odmian herbaty.

wysokiej jakosci herbaty

Prawdziwa herbata wytwarzana jest z liści rośliny herbacianej znanej jako kamelia. Herbaty z innych roślin nie są technicznie prawdziwymi herbatami. Liście tej rośliny zawierają naturalnie występującą kofeinę, która jest w rzeczywistości wyższa w stężeniu niż w ziarnach kawy. Kawa jest silniejsza niż herbata, ponieważ jest bardziej skoncentrowana po zaparzeniu. Rzeczywista zawartość kofeiny w filiżance prawdziwej herbaty różni się znacznie w zależności od metody produkcji.

Biała herbata ma zazwyczaj najniższą zawartość kofeiny, podczas gdy czarna i zielona herbata mają najwyższe stężenie kofeiny. Różne poziomy kofeiny czynią herbatę doskonałym wyborem zarówno dla podwyższenia poziomu energii, jak i dla osiągnięcia relaksu. Może pomóc zmniejszyć spożycie kofeiny lub zastąpić poranną filiżankę kawy alternatywą, która nie sprawi, że będzie się można poczuć roztrzęsionym. Herbata nie wpłynie również na cykl snu.