Obecnie coraz więcej osób korzysta z własnych butelek wielokrotnego użytku. Z różnych względów. Po pierwsze, jest to bardziej ekologiczne rozwiązanie. Po drugie umożliwia ono pełną dowolność, jeśli chodzi o wybór płynu. Nadaje się zarówno do przechowywania i transportowania kranówki, jak również wody z domieszką soku czy herbaty. Warto wiedzieć, czym kierować się przy wyborze odpowiedniego naczynia.

Optymalna wielkość i kształt butelki na wodę

Pół litra pojemności to złoty środek. Zapewnia dostateczne nawodnienie w większości przypadków. Poza tym zanadto nie obciąża. Zatem jest to najlepszy wybór dla większości osób. Jeżeli chodzi o kształt, warto wybierać prostopadłościany. 

Butelka na wodę https://nettrading.pl/bidony-i-butelki-na-wode, która posiada kąty, znacznie lepiej dopasowuje się do wnętrza torebki czy plecaka niż typowe naczynie o obłych kształtach. Tym samym pozwala zaoszczędzić miejsce. Ponadto pojemnik taki jest stabilniejszy. Nie przewraca się. Nie turla.

Najistotniejsze cechy butelek na wodę

Liczy się solidność wykonania. Nie warto oszczędzać, ponieważ tanie produkty mogą być szkodliwe dla zdrowia. Warto zwrócić uwagę na to, czy materiał jest wolny od BPA i BPS. 

Butelka na wodę powinna być doskonale szczelna. Wszelkie wycieki nie dość, że irytujące, mogą jeszcze niekiedy skutkować poważnymi konsekwencjami, takimi jak zalanie laptopa, tabletu czy ważnych dokumentów. Najlepiej, kiedy naczynie wyposażone jest w silikonową uszczelkę. To gwarantuje hermetyczność.

Kolejną cechą, która znacznie podnosi komfort użytkowania jest szeroki wlew. Ułatwia on znacznie napełnianie butelki dowolnym płynem. Bez przypadkowego rozlewania. Pozwala także na utrzymanie naczynia w absolutnej czystości.

Warto sięgać po produkty, które można myć w zmywarce. Wykonane np. z tritanu. Tworzywo to bowiem odznacza się wyjątkową trwałością i odpornością. Zrobionymi z niego produktami można cieszyć się naprawdę bardzo długo.