Wraz z każdym ociepleniem w rękach ludzi na ulicach pojawiają się pewne szczególne słodkości – lody! Niestety te, które możemy dostać w sklepie często zawierają różnego rodzaju składniki konserwujące, a chcąc się orzeźwić nie mamy zbyt szerokiego wyboru jeżeli chodzi o naturalne, ekologiczne lody w dobrych cenach. Z pomocą przychodzi pewien niezwykły gadżet kuchenny – foremki do lodów.

Lody dla dużych i małych

Dzięki foremkom do lodów możemy stworzyć unikatowy deser, który docenią zarówno dorośli, jak i dzieci. W kwestii smaku ogranicza nas jedynie wyobraźnia, w końcu na bazie jogurtu można stworzyć zarówno lody owocowe, jak i te z dodatkiem zielonych warzyw. W ten sposób możemy łatwo kontrolować, co jemy i doskonale znamy skład i kaloryczność przygotowanej przez nas orzeźwiającej słodkości. Foremki są silikonowe lub plastikowe i występują w różnych kształtach, od stożkowych, przez klasyczne płaskie, po zabawne kształty, które z pewnością skradną serca najmłodszych miłośników deserów. W internecie można znaleźć całą gamę niezwykłych i prostych w przygotowaniu przepisów na bardzo smaczne, domowe lody.

Banan z miodem, czyli samo zdrowie

Przy pomocy foremek do lodów możemy przyrządzić niezwykłe lody miodowo-bananowe. Wystarczy duży jogurt naturalny, dojrzały, słodki banan oraz dwie stołowe łyżki ulubionego miodu. Całość mieszamy, blendujemy, a następnie wlewany do foremek i wstawiamy do zamrażalnika na kilka godzin. I gotowe! Możemy się cieszyć niezwykłym domowym deserem i schłodzić się w zaciszu własnych czterech ścian. Dzieci z pewnością docenią taki deser!