Ilex Guayusa – co warto wiedzieć?

Ilex Guayusa najprościej rzecz mówiąc to nic innego jak popularny ostrokrzew gujański. Identycznie jak yerba mate roślina ta wykazuje bardzo silne właściwości pobudzające.

Ilex Guayusa – kompendium wiedzy

Ilex Guayusa od wielu lat wykorzystuje się nie tylko w celach pobudzających, ale również leczniczych. Z wysuszonych liści Ilex Guayusa przygotowuje się napary, które charakteryzują się lekkim, czystym i delikatnym smakiem słodyczy. W chwili obecnej jest to najlepsza alternatywa dla kawy, która niestety nie zawsze może pochwalić się zdrowotnymi właściwościami.

Szerokie i różnorodne zastosowanie

Guayusa jak wspomniano powyżej stosowana jest przede wszystkim w postaci naparu. Ilex Guayusa jest idealnym wyborem dla uczniów i studentów, którzy muszą przygotować się do ważnego egzaminu. Po ten niesamowity trunek bardzo często sięgają również kierowcy i osoby, które pracują na nocną zmianę. Guayusa nie tylko niweluje zmęczenie, ale także ogranicza stres i pozwala się lepiej skoncentrować. Osoby, które są często zestresowane i mają złe samopoczucie powinny jak najszybciej skorzystać z dobrodziejstwa tego niesamowitego naparu. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że napar Ilex Guayusa wykorzystywany jest również w celu detoksykacji organizmu. Osoby po ostrej kuracji lekowej albo po zatruciu alkoholu, powinny jak najszybciej postawić na napar. Guayusa przypadnie do gustu również tym osobom, które chcą poprawić trawienie.

Comments are closed.