Czym jest prawdziwa herbata?

Picie filiżanki herbaty każdego dnia może pomóc zachować zdrowie i szczęście. Herbata jest złożonym napojem o różnych smakach i odmianach ze względu na zróżnicowane regiony uprawy i metody produkcji. Istnieją tysiące różnych rodzajów herbat, od klasycznych prawdziwych herbat po niekończące się odmiany ziołowe i smakowe.
Istnieje różnica pomiędzy prawdziwymi herbatami i herbatami ziołowymi. 

Większość osób nie wie, że herbaty ziołowe w rzeczywistości nie są prawdziwymi herbatami, a naparami. Są one wykonane z namoczonych przypraw, ziół i korzeni zanurzonych w gorącej wodzie. Składniki te można również łączyć z prawdziwymi herbatami, wtedy znane są one jako herbaty aromatyzowane. Każdy dobry sklep z herbatami (https://www.krainaherbaty.pl) zapewnia dostęp do niezliczonej ilości odmian herbaty.

wysokiej jakosci herbaty

Prawdziwa herbata wytwarzana jest z liści rośliny herbacianej znanej jako kamelia. Herbaty z innych roślin nie są technicznie prawdziwymi herbatami. Liście tej rośliny zawierają naturalnie występującą kofeinę, która jest w rzeczywistości wyższa w stężeniu niż w ziarnach kawy. Kawa jest silniejsza niż herbata, ponieważ jest bardziej skoncentrowana po zaparzeniu. Rzeczywista zawartość kofeiny w filiżance prawdziwej herbaty różni się znacznie w zależności od metody produkcji.

Biała herbata ma zazwyczaj najniższą zawartość kofeiny, podczas gdy czarna i zielona herbata mają najwyższe stężenie kofeiny. Różne poziomy kofeiny czynią herbatę doskonałym wyborem zarówno dla podwyższenia poziomu energii, jak i dla osiągnięcia relaksu. Może pomóc zmniejszyć spożycie kofeiny lub zastąpić poranną filiżankę kawy alternatywą, która nie sprawi, że będzie się można poczuć roztrzęsionym. Herbata nie wpłynie również na cykl snu.

Comments are closed.